Jak se tedy obléct ke štědrovečenímu stolu? Vánoční svátky jsou především rodinnou událostí a záleží v první řadě na tom, jaká pravidla panují u vás doma. Tam, kde je Štědrý večer událostí roku a trvá se na formálním oblečení, by se pánové měli dostavit v obleku se slavnostnější kravatou. "Je vždy lepší zvolit lehčí oblek, ve kterém vám u večeře bude příjemně," poznamenává Petr Lukeš z Asociace stylistů a vizážistů.

Komu se ale do obleku nechce a nesklidí za to u tetiček pohoršené pohledy, může zvolit pouze kombinaci kalhot, košile a svetru či pletené vesty a v případě potřeby přes ně přehodit ještě sako. "Štědrý den je domácí záležitost, není tedy nutné striktně dodržovat přísná pravidla. Každý muž by se měl především držet svého stylu a dodat mu punc slavnostnosti," radí Lukeš. Pokud ze sebe celý rok nesundáte džíny a vaši blízcí jsou na tom podobně, jsou i ty na štědrý den přípustné. Místo trička bude ale tentokrát lepší alespoň košile či svetr.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.