Největšího provozovatele akciových burz na světě - skupinu NYSE Euronext - kupuje společnost IntercontinentalExchange (ICE), přes kterou se obchodují komodity. Včera se na tom dohodly správní rady obou burz. Součástí NYSE Euronext jsou burzy v New Yorku, Paříži, Amsterodamu, Bruselu a Lisabonu. Patří do ní také londýnská Liffe, která je druhým největším evropským trhem s deriváty.

ICE za převzetí skupiny NYSE Euronext zaplatí 8,2 miliardy dolarů (asi 156,2 miliardy Kč), přičemž třetinu akcií uhradí hotově a zbytek svými akciemi. Nabízená cena stanovuje hodnotu akcií NYSE na 33,12 dolaru, což oproti závěrečné středeční ceně znamená pro NYSE prémii ve výši zhruba 37 procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.