Prezident Václav Klaus má k podnikatelům a manažerům blízko. Aktuálně jim pomáhá otevírat vrátka na východní trhy, když ty západní se kvůli recesi zčásti uzavírají. Ukázalo se to třeba při loňské návštěvě ruského prezidenta Dmitrije Medveděva, při níž byla v Praze podepsána řada kontraktů. Klíčový se týkal budování nové železnice v Rusku v hodnotě 1,5 miliardy eur.

"Na rozdíl od jiných českých politiků, kteří se báli a kteří by to neudělali, on se nebojí promluvit před Medveděvem a říci mu, že jeho zájmem je, aby se české firmy účastnily budování transsibiřské magistrály, že to umějí, že jsou schopné a že by to určitě rozvoji přátelství obou zemí pomohlo. A na to Rusové strašně slyší. Klaus to dělá rád a umí to. Považuje to za součást své práce," říká Klausův přítel Peter Kuchár, jinak též šéf stavební společnosti Prominecon, která se na ruské zakázce také podílí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.