I dva roky po běloruských volbách a následných protestech jsou stále někteří demonstranti i kandidáti na prezidenta ve vězení. Přesně dva roky po prezidentských volbách se na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila akce požadující jejich propuštění a nastolení demokracie v Bělorusku.

Přibližně dvacítka lidí ve středu odpoledne stála s původními červenobílými vlajkami a transparenty pod pražským orlojem. Na cedulích stálo například "Svobodu politickým vězňům Běloruska" nebo "Jsem pro svobodné Bělorusko". Někteří demonstranti pak na sobě měli i béžovo-zelené obleky připomínající vězeňské uniformy v Bělorusku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.