Plakát s automobilovým závodníkem v pozici Ježíše z barokních obrazů, který zve do Národní galerie na retrospektivní výstavu Theodora Pištěka nazvanou Ecce homo, nelze přehlédnout ani snadno pustit z mysli. Spojuje v sobě oba malířovy zájmy - vášeň pro krásu rychlých strojů a vůli navazovat na imaginaci starých mistrů.

Při pohledu zvenčí se zdá, že v říjnu osmdesátiletý umělec žil poměrně svobodný život ve velmi nesvobodné době: Závody v rychlých vozech, filmové kostýmy pro Miloše Formana a další špičkové české režiséry, suverénní malování stylem, který do Čech dorazil až mnohem později, občas i cesty do zahraničí...

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.