Majoritním akcionářem novoměstské společnosti na výrobu lyží Sporten se stala firma Wres. Její představitelé figurují i v jihlavském Motorpalu. Většinový podíl akcií Sportenu podle informací v obchodním rejstříku dosud držel B.G.M. holding v čele s Ladislavem Adamcem, synem bývalého komunistického premiéra. Cenu za akvizici se bývalí a noví akcionáři dohodli nezveřejňovat.

Akcionáři společnosti Wres jsou čtyři tuzemské fyzické osoby. Značka Sporten tak zůstane v českých rukou, uvádí se v tiskové zprávě firmy Wres. "Naším cílem je posílit rozvoj firmy a dále budovat pozici značky na trhu. Chceme i do budoucna udržet společnost na technologické špičce v oboru," přiblížil Miroslav Čižík, předseda představenstva a spolumajitel společnosti Wres, záměry nových akcionářů Sportenu.

Sporten je největším českým výrobcem lyží a podle tiskové zprávy patří ve svém oboru i do první světové desítky. Loni vyrobil kolem 180 000 párů lyží, a to od běžeckých, přes sjezdové, speciální free ski lyže, až po snowboardy. Sporten vyrábí lyže také pod značkami svých hlavních odběratelů, mezi které patří Decathlon, K2 a Rossignol.

Akciová společnost Wres podle obchodního rejstříku sídlí v Praze a zabývá se pronájmem a provozem nemovitostí. V jejím představenstvu figurují stejní podnikatelé jako v představenstvu strojírenské firmy Motorpal.

Související