Chovatelům prasat stále rostou náklady a jejich byznys se prý nachází na hranici rentability. Teď se může otevřít cesta ke zdražení. O tom se ale nerozhodne v Česku, ale v Rusku a přeneseně i v Německu, tvrdí v rozhovoru pro HN Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu.

HN: Začíná platit nová evropská směrnice o chovu prasat. Jaký bude mít vliv na jejich chovatele?

Myslím si, že vliv na české chovatele nebude tak výrazný jako u nosnic na začátku letošního roku. Směrnici naši chovatelé většinou očekávali a nebude mít tak fatální dopad. Změna technologie ale znamená nutnost investic a na to někteří nebudou mít, protože chov prasat je nyní kvůli výkyvům v cenách na hranici rentability.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.