Růst nákladů tlačí české zemědělce do zdražování. Vysoké ceny obilí a další náklady spojené se směrnicemi EU mají zvýšit ceny o deset až dvacet procent. Snaha zvýšit ceny ale naráží na realitu světového trhu, který určuje ceny i v Česku.

Ač se prakticky celosvětově očekává růst cen vepřového, situaci nyní mění Rusko. To v rámci obchodní války omezuje dovoz masa z USA. Američtí farmáři se tak snaží své maso prodat jinde, což v současnosti tlačí ceny dolů. Evropští farmáři na to musí reagovat. A to se týká i těch českých, kteří svými cenami prakticky kopírují vývoj cen v Německu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.