Našeho Ústavního soudu si velmi vážím, a dosud se mi nestalo, že bych musel s jeho rozhodnutím nesouhlasit. Tentokrát si však přece jen myslím, že jeho rozhodnutí, že nelze vázat podporu v nezaměstnanosti na účast na veřejně prospěšných pracích, bylo vedeno spíše jakýmsi mírně ujetým ústavně právnickým estétstvím než citem pro přirozené právo. Řečeno bez obalu, než zdravým selským rozumem. Nechci se nikoho z ústavních soudců dotknout, ale chtěl bych se vsadit, že Vojtěch Cepl by tak nikdy nerozhodl, kdyby byl ještě mezi námi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.