Americká letecká společnost Delta Air Lines koupí téměř poloviční podíl v britské firmě Virgin Atlantic Airways. Získá tak lepší přístup na londýnské letiště Heathrow.

Delta v úterý oznámila, že převezme 49 procent akcií britského podniku od společnosti Singapore Airlines za 360 milionů dolarů (sedm miliard Kč).

Delta tak vytvoří s Virgin Atlantic společný podnik. Virgin Atlantic vlastní britský miliardář Richard Branson, který firmu založil v roce 1984.

Branson zůstane i nadále většinovým majitelem firmy. Vytvoření společného podniku ještě musí schválit regulátoři ve Spojených státech a Evropě, napsaly agentury AP a Reuters.

Společnost Singapore Airlines koupila podíl ve Virgin Atlantic v roce 1999 za 600 milionů liber (téměř 19 miliard Kč). Delta uvažovala o koupi podílu ve Virgin Atlantic už více než dva roky. Předešlý pokus o dohodu se Singapore Airlines ztroskotal na ceně a dalších sporných bodech.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru