Nevzpomenu si na jediný den, kdy bych nezaslechl alespoň jednu nešťastnou zprávu, ať už o nějakém zločinu, násilí, válce či přírodní katastrofě. Ani jednu z generací našich předchůdců denně nepotkávalo tolik špatných zpráv. Soustavný život ve strachu a napětí, na jaký jsme si zvykli, v člověku vyvolává vážné otázky po tom, kam náš moderní svět vlastně spěje.

Věda a technologie nezměrně přispěly k úrovni života, které se dnes lidstvo těší, ale pokud na ně budeme příliš spoléhat, riskujeme, že zapomeneme na jiné aspekty lidské moudrosti, například na upřímnost nebo altruismus. Ještě nikdy nebylo lidstvo tak gramotné jako dnes, ale nezdá se, že by nám všeobecné vzdělání přineslo více dobra, pouze více duševního neklidu a nespokojenosti. Stále se nám nepodařilo dosáhnout míru a štěstí, ba ani překonat utrpení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.