První skutečná konkurence přijde do českých mobilních sítí už začátkem příštího roku. U Telefóniky spustí plnohodnotného virtuálního operátora maloobchodní řetězec Tesco, s T-Mobilem a Vodafonem jedná největší alternativní distributor energií Centropol. Nabídnout by měli nejen předplacené karty, ale i levnější tarify vhodné pro mnohem širší skupinu zákazníků.

Stávající trojice operátorů tak po letech odmítání začíná otevírat své sítě konkurentům. Pro nové hráče je přitom zásadní obsadit trh co nejdříve. Český telekomunikační úřad by totiž rád už na jaře nařídil otevření sítí pro všechny zájemce. Dalším tlakem je i hrozba příchodu čtvrtého mobilního operátora - skupiny PPF, uspěje-li v právě probíhající aukci frekvencí pro nové mobilní sítě. Operátoři si tak mohou nyní vybírat, kdo s nimi bude v budoucnu soutěžit, podle toho, na jaké zákazníky se zaměřuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.