Rozruch, který nedávno vyvolala slova vědeckého vedoucího mise Curiosity Johna Rotzingera, včera kosmická agentura NASA uváděla na pravou míru. Rotzinger tvrdil, že vozítko na Marsu získalo "údaje, které se zapíší do učebnic", což vyvolalo dojem, že na rudé planetě byl objeven život. Představitelé NASA to vyvrátili na shromáždění American Geophysical Union v San Francisku.

"Spekulace, že jsme na Marsu udělali velký objev, nejsou pravdivé," prohlásil Paul Mahaffy z Goddard Flight Center NASA. "V této fázi žádný vědecký přístroj vozítka nepřinesl důkaz o přítomnosti organických látek. Budeme ale pokračovat. Před námi je výzkum dalších míst v kráteru Gale."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.