Čím je podle vás controlling? Systémem řízení, nástrojem řízení, podpůrnou funkcí řízení nebo něčím jiným?
Je vším tím, co jste právě vyjmenoval. Nicméně podle mých zkušeností velmi záleží na typu firmy, ve které controlling působí. Největší rozdíl je mezi podniky, které jsou řízeny obchodem a firmami, které jsou řízeny financemi.
Ve společnostech, které jsou řízeny hlavně obchodem, controlling plní podpůrnou funkci. Na řízení se podílí především pasivním způsobem tak, že poskytuje informace pro manažerská rozhodnutí.
Ve firmách, ve kterých finance hrají silnější roli než obchod, se kromě podpůrné funkce controlling podílí na řízení aktivnějším způsobem, může dělat i rozhodnutí.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.