Tu špatnou novinu jsme zde prvně zaslechli ze Svobodné Evropy: James Marshall "Jimi" Hendrix zemřel. A ta černá noc ze sedmnáctého na osmnáctého září 1970 předznamenala definitivní konec šedesátých let, tolik nadějných časů Vodnáře, obrala svět o jednoho z nejlepších hudebníků, který kdy žil.

Těžko říci, zda by se Jimi Hendrix, kytarový čaroděj, "král" Electriclandu, vůbec chtěl dožít sedmdesátky, v každém případě by to bylo právě dnes. Narodil se 27. listopadu 1942 v Seattlu, ve státě Washington. Jeho otec (černoch) sloužil v armádě v Oklahomě, matce Lucille bylo sotva sedmnáct. Oba byli profesionálními tanečníky. Babička z matčiny strany byla indiánka z kmene Čerokézů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.