Vladimír Tomšík a Mojmír Hampl byli v pátek jmenováni do druhého šestiletého období v bankovní radě České národní banky. Oba jsou nyní viceguvernéry ČNB a tuto funkci budou zastávat i nadále.

Prezident republiky Václav Klaus uvedl, že se jmenováním obou neváhal. "Já myslím, že jste se osvědčili a že se celá Česká národní banka osvědčuje," řekl Klaus. Zároveň si ale neodpustil kritiku. "Kdyby se (ČNB) trochu víc snažila, tak ekonomika mohla už dávno růst. Vy se zas tolik nesnažíte a pořád držíte, abychom neměli inflaci. Já doufám..., že budete bránit některým naprosto chybným evropským pokusům měnu v Evropě poničit způsobem, který by mohl být na dlouhou dobu nevratným."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.