Archeologové v kanadském městě Saskatoon oznámili nález zhruba tisíce předmětů z parníku SS City of Medicine Hat, který se na řece South Saskatchewan potopil před více než sto lety.

Potápěči se museli dostat až do hloubky osmi metrů. Odsud vynesli například luxusní ubrusy, příbory, oblečení nebo jednu botu, informoval regionální deník The Star Phoenix.

Záminku k archeologickým pracím daly zátěžové testy nového mostu Traffic Bridge. Ten má nahradit starý stejnojmenný most, o nějž se loď rozbila 7. června 1908.

Tehdy zbrusu nový, čtyřicet metrů dlouhý parník SS City of Medicine Hat z dílny skotského architekta a kapitána Horatio Hamiltona Rosse vyrazil na plavbu z města Medicine Hat do Winnipegu. Cena lodi byla odhadována na 28 tisíc dolarů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.