Systém snižování administrativní náročnosti je v Česku nešťastný, říká v rozhovoru pro HN Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a generální ředitel Sindat Group. Mnoho překážek podle něj vzniká jen chybami úředníků, například komplikovaný daňový systém je ale dlouhodobým problémem.

HN: Co říkáte letošní absurditě roku?

Tato absurdita je přesně v rozporu s tím, co se snažíme vysvětlit vládě. Říkáme, že pokud se má posílit podnikatelské prostředí, tak se musí vše dělat jednoduše, ve smyslu vzbudit chuť zaměstnávat, chuť podnikat a investovat. A nevzbudit nechuť platit v Česku daně, aby lidé neodcházeli do daňových rájů. A toto pravidlo přesně chuť zaměstnávat příliš nevzbudí. Je to o zákoníku práce, o maximálním zjednodušení, o pružnosti. Musíme mít chuť pracovat a chuť zaměstnávat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.