Kladno porazilo Plzeň

Hokejisté Kladna utnuli v extralize sérii čtyř porážek, když v dnešním 24. kole porazili vedoucí Plzeň 4:3. Západočeši sice vedli, ale poté třikrát během deseti minut inkasovali. Dvakrát se v dresu vítězů trefil Jan Hlaváč.

"Jsme samozřejmě šťastní, že jsme konečně vyhráli, protože z předchozích čtyř zápasů jsme získali dva body. . Myslím, že jsme se dostali zaslouženě do vedení (v první třetině), ale mohli jsme vést i víc, bohužel nás však v posledních zápasech celkem trápí koncovka. Strnada jsme nasadili do prvního útoku po poradě s Jardou Jágrem, který nechtěl trhat zbývající tři formace, které hrály slušně. Dopadlo to skvěle; hrál výborně, dal gól, navíc ještě takovému týmu," komentoval zápas kladenský kouč Petr Tatíček.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Hlaváč (Jágr, Židlický), 8. Strnad (Jágr, Plekanec), 15. Hlaváč (Plekanec, Patera), 23. Židlický (Plekanec, Černošek) - 6. Vlasák (Martin Straka, Gulaš), 16. Jan Kovář (Kratěna, Martin Straka), 51. St. Pierre (Vlasák, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Kalivoda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 4821.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, L. Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek, Majeský, od 21. navíc Doudera - Jágr, Plekanec, Strnad - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Plzeň: Rask - Marušák, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Mozík, Frolo - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Havlíček, Kašpařík, Johnson - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Za Slavii se trefil i Bednář

Hokejisté Slavie vyhráli v 24. kole extraligy na ledě Chomutova 5:1 a připsali si třetí výhru za sebou. Piráti naopak čekají již šest zápasů na tříbodový zisk. Těšit je může jen fakt, že v 56. minutě vstřelili Slavii v této sezoně premiérový gól. Na výhře Pražanů se gólově podílel navrátilec ze Švýcarska Jaroslav Bednář, tři kanadské body si připsal Jan Alinč.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 56. D. Hruška (Sikora, Mrázek) - 20. Bednář (Kučný, V. Růžička ml.), 24. Kuboš (Alinč), 37. P. Jelínek (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4438.

Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Rutta, Mrázek, Pavlas, Bartejs - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Zálešák, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Y. Treille, Kraft, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Bednář, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weismann a Beránek.

Třinec doma neprohrává

Hokejisté Třince vyšli i ze druhého vzájemného utkání s Litvínovem v této sezoně jako vítězové. Oceláři v domácím prostředí udolali soupeře zejména zásluhou produktivní první formace 6:3 a připsali si pátou domácí výhru v řadě. Čtyři kanadské body za jednu branku a tři asistence zaznamenal Václav Varaďa.

Jeden gól zaznamenal i třinecký fantom Martin Růžička. V první třetině se ještě neprosadil, když trefil tyč, ale vše si vynahradil v 37. minutě, kdy překlopil skóre v zápase definitivně na stranu domácích.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Zagrapan (Varaďa, Roth), 8. Varaďa (M. Růžička), 33. Hrabal (Varaďa, Zagrapan), 37. M. Růžička Varaďa, Zagrapan), 52. Polanský (Rákos), 58. Klimenta (Polanský) - 13. Kubinčák (V. Hübl), 17. J. Černý (Kousalík), 19. Kubát (Majdan, V. Hübl). Rozhodčí: Husička, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3436.

Velký obrat Zlína

Zlín předvedl ve 24. kole extraligy nevídaný obrat a vyhrál v Českých Budějovicích 6:3, přestože již v šesté minutě prohrávali 0:3. Zlín tak potvrdil pozici nejlepšího týmu na kluzištích soupeřů, kde vyhrál již podeváté za sebou

"Myslel jsem, že na střídačce už mě nemůže nic překvapit, ale takový zápas jako dnes, nepamatuji. Mančaft během hry úplně změnil tvář a tvrdě jsme na to doplatili. Přestali jsme hrát, ale na důvod, proč tomu tak bylo, se musím zeptat v kabině," komentoval zápas domácí kouč Petr Draisaitl.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Hanzal (Prospal), 2. Langhammer (Kotalík, Kolarz), 6. Michálek (Hanzal, Prospal) - 12. Linhart (Leška, Hamrlík), 25. Matějíček (Tesařík), 27. F. Čech (Holík), 38. Matějíček (Honejsek, Veselý), 39. Holík (F. Čech, Honejsek), 60. Hamrlík (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4122.

České Budějovcie: Kantor (41. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz (32. Prokop), Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - L. Kohn, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Zlín: J. Sedláček (2. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Pardubice slaví výhru v Brně

Pardubice po třech porážkách pod vedením nového kouče Mojmíra Trličíka poprvé vyhrály. V utkání 24. kola zdolaly v Brně v repríze finále minulé sezony citelně oslabenou Kometu 3:2. Přitom Pardubice vedly 3:0 a měly zápas zcela ve své režii. Málem ale doplatili na sebeuspokojení, neboť Kometa ve druhé třetině v průběhu 45 sekund dvěma rychlými góly zápas zdramatizovala, výsledek už ale neotočila.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Bičánek (Divíšek), 36. Petrovický (Erat, Malec) - 9. Buchtele (Kousal, Benák), 11. Krejčí (Starý, Hemský), 27. Somík. Rozhodčí: Hodek, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:7, navíc Hemský (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Falter - Valábik, Bičánek, Kováčik, Žižka, Valach, Malec - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Petrovický, Holec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Šagát, Kousal, Buchtele - od 21. min. navíc Semorád, T. Nosek, Nahodil a Cetkovský. Trenéři: Trličík a Lubina.

Liberci už pomohl gólem Duda

Hokejisté Liberce porazili Karlovy Vary 3:1, když o své výhře rozhodli dvěma vstřelenými góly v přesilové hře v samotném závěru. Dvě branky Tygrů vstřelil útočník Radek Duda, kterého Severočeši angažovali dnes. Energie nenavázala na předešlé tři výhry a klesla na předposlední místo tabulky.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, P. Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. D. Nosek (Pech). Rozhodčí: Homola, Wagner - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8, navíc V. Polák (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3474.

Liberec: Pinc - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, D. Kajínek, Štich - Pospíšil, P. Nedvěd, Duda - Víšek, Dušek, Bárta - L. Krejčík, Filippi, Špaček - Jonák, R. Vlach, J. Vlach - Skořepa. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Kloz, Jan Látal - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skuhravý, Skladaný - Košťál, Heřman, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Sparta se zvedla

Hokejisté Sparty zbavili nového vítkovického trenéra Petra Oremuse neporazitelnosti, kterou Vítkovice držely od jeho nástupu do funkce. Po čtyřech výhrách narazil jeho tým v Praze, když utkání rozhodly dva sparťanské góly v úvodní třetině.

Hokejisté Sparty tak už po výhře 2:0 v předehrávce 24. kola dokázali v tabulce přeskočit i Karlovy Vary a jsou už třetí od konce extraligové tabulky.

Staronový trenér Josef Jandač tak může být se svým návratem k trápícímu se pražskému celku hodně spokojený. Sparta pod jeho vedením prohrála jen jednou a čtyřikrát vyhrála (jednou v prodloužení).

Vítkovičtí hokejisté se sice hodně snažili změnit výsledek, ale když už byli hodně blízko vstřelení gólu stál jim vždy v cestě brankář Michal Neuvirth, který si v tomto ročníku připsal na své konto první nulu. Ten se vyznamenal především při oslabení v 54. minutě proti Klimkovi. V čase 57:00 sáhla hostující lavička k oddechovému času a následně také k power-play, další gól už ale diváci neviděli.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. P. Ton (Sičák), 19. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116.

Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

1. HC Škoda Plzeň 24 11 6 2 5 85:56 47

2. PSG Zlín 24 12 3 2 7 65:60 44

3. Rytíři Kladno 24 13 0 4 7 80:61 43

4. HC Kometa Brno 22 11 2 4 5 72:58 41

5. HC Oceláři Třinec 23 12 2 0 9 86:65 40

6. HC Verva Litvínov 24 10 4 2 8 75:70 40