Rozšířená představa, že kantoři dějepisu se výkladu moderních dějin vyhýbají, stále může na některých školách platit, jsou to ale výjimky. Období po roce 1945 je v českých základních a středních školách věnováno průměrně 28 vyučovacích hodin, což odpovídá skoro polovině prostoru věnovaného dějepisu v jednom roce.

Vyplývá to z průzkumu agentury Factum Invenio ke stavu výuky soudobých dějin, který si objednal Ústav pro studium totalitních režimů. Učitelé podle vedoucího výzkumu Vojtěcha Ripky vnímají, že informace z médií, popkultury či rodiny jsou pro žáky často důležitější než školní výuka.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.