Schválení povinné čtyřicetiprocentní kvóty pro zastoupení žen ve vedoucích pozicích velkých firem je pro některé opětovným důkazem zbytečné feministické hysterie a pro jiné krok směrem k emancipovanější společnosti.

Pokud se bude jednat o krok jediný, míjí se kvóty účinkem a velmi pravděpodobně jen přispějí k onomu rozšířenému dojmu české společnosti, že emancipace je zbytečná. Pokud se ovšem jedná o krok první, mají kvóty smysl. Důležitější než otázka, zda kvóty vyřeší nepoměr v zastoupení žen a můžu ve vedoucích pozicích, jsou však důvody vzniku takového nepoměru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.