Léta tradovaný úzus, že práce v hlavním městě je zárukou nejlepšího výdělku, tak docela neplatí. Pro řadu profesí, včetně těch nejprestižnějších, jako jsou lékaři a učitelé, totiž platí, že lukrativnější jsou jiné regiony. Překvapivá zjištění vyplývají z průzkumu, který si za rok 2011 nechal udělat Český statistický úřad.

Nejvýraznější rozdíly se týkají doktorů. Jestliže jejich průměrná mzda v Praze byla 48 244 korun, na Vysočině to bylo 55 230, v Olomouckém kraji 51 501 korun, více vydělají i na Ostravsku a Zlínsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.