Na zmínky o sociálních sítích je judikatura českých soudů chudá. Odborníci se mohou inspirovat rozhodnutími německých soudů v této oblasti. Například podle nedávného rozhodnutí jistého odvolacího soudu v Heidelbergu je nutné dodržovat pravidla soutěžního práva i při využívání sociální sítě LinkedIn.com.

Pracovník personální agentury se zaměřením na získávání pracovníků z IT napsal přes sociální síť Xing (v Německu hojněji využívaná než celosvětově známější LinkedIn) dvěma zaměstnancům konkurenční firmy: "Snad víte, co jste si způsobili. Doufám, že tušíte, v jakém podniku jste se ocitli. Přeji vám hodně štěstí. Jakékoliv dotazy rád zodpovím." Tyto zprávy náborář neposlal z firemního, ale ze soukromého LinkedIn účtu, v němž však byla na prvním místě uvedena jeho pozice v agentuře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.