Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se podle očekávání stala nejlepším českým atletem uplynulé sezony. Anketě vládne nepřetržitě už od roku 2007. Na druhém místě skončila Zuzana Hejnová, bronzová medailistka z OH v Londýně v běhu na 400 metrů překážek. Třetí byl v hlasování oštěpař Vítězslav Veselý, mistr Evropy a čtvrtý muž z olympijských her. Trenérem roku je Jan Železný.

Špotáková se šestým vítězstvím zařadila v této statistice na druhé místo české historie po bok diskařů Ludvíka Daňka a Imricha Bugára a běžkyně Jarmily Kratochvílové. Nejvíce titulů mají na kontě koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Kromě Daňka všichni ale některé své tituly získali v době, kdy byla anketa ještě rozdělena na mužskou a ženskou kategorii.