Meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu zůstal na zářijových 3,4 procenta. Meziměsíčně ceny po třech měsících poklesu vzrostly, a to o 0,2 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Meziroční růst táhlo zdražení potravin a bydlení, naopak zlevnily oděvy a obuv. Analytici odhadovali nižší meziroční růst.

"Rozhodující vliv na meziroční růst celkové hladiny spotřebitelských cen v říjnu měly i nadále ceny v oddíle bydlení, voda, energie, paliva a ceny v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje," uvedl ČSÚ. V bydlení byly vyšší ceny zemního plynu o 13,2 procenta, elektřiny o 4,4 procenta, vodného o 12 procent, stočného o 10,5 procenta, tepla a teplé vody o 8,7 procenta.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.