Jeho knihy v češtině přestávají vycházet, ačkoliv on sám na Prahu vzpomíná a rád by ji znovu navštívil. Židovský spisovatel a humanista rumunského původu Elie Wiesel, který přežil holocaust a později obdržel Nobelovu cenu míru, totiž i ve svých čtyřiaosmdesáti letech dál soustavně cestuje i pracuje.

Wieselův nedávný román Rukojmí (Otage) se letos objevil v anglickém překladu a v prosinci vyjde nová autobiografie Otevřené srdce (CĹôur ouvert). A sám autor dál intenzivně sleduje, co se děje. "Letos uplynulo čtyřicet let od masakru izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově. Olympiáda v Londýně se o tom ani nezmínila. Bohužel to jen dokazuje, že svět se nepoučil," řekl Wiesel v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.