Kandidáti a ti, kteří je podporovali, utratili v průběhu amerických voleb roku 2012 přes 6 miliard dolarů. Zatímco jen do poloviny října vítězný Obamův tým dokázal shromáždit 632 milionů dolarů, byla kampaň protikandidáta Romneyho podpořena částkou téměř 389 milionů dolarů. Zmíněné údaje ovšem nezahrnují prostředky shromážděné a utracené na tento účel vlivovými skupinami. Celkové náklady podle odhadu pak dosahují 1,7 miliardy dolarů. A po všech těch reklamách a veřejných shromážděních a nočních analýzách šancí a chyb obou kandidátů jsme skončili tam, kde jsme začali: to znamená s prezidentem Barackem Obamou. I když s poněkud slabším mandátem. Demokraté posílili svou většinu v Senátu o jeden hlas a republikáni udržují pevnou kontrolu ve Sněmovně reprezentantů. Měly tedy volby hodnotu všeho onoho spotřebovaného času a peněz?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.