Když se podíváte na německý model pro bydlení seniorů, nevyznačuje se tím, že by byl v jednom určitém bodě lepší než český. Jde ale o to, že v Německu je celá škála možností, ze kterých si senior můžete vybrat, říká Martin Lux, vedoucí oddělení socioekonomie bydlení Sociologického ústavu AV ČR. Tato instituce minulý týden organizovala v Praze už druhý ročník mezinárodní konference Stárnutí ve střední Evropě.

HN: Starším lidem, kteří bydlí ve velkých bytech, činži prodražují rostoucí náklady na energie, příspěvky do fondu oprav. Jak jim pomoci?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.