Jeden hlas postupně napodobuje melodii hlasu předchozího. Téma je jediné, zazní jako první a k němu se pak řadí imitační odpovědi. Pevné pravidlo pro kompozici fugy platí i pro kamenné varhany.

Šestiboká krystalická struktura ztuhlého čediče je společný základ, ze kterého vyrůstají šedočerné štíhlé sloupy, navzájem si tak podobné, a přitom každý jedinečný a jiný než ten sousední. Za humny Kamenického Šenova jsou už po staletí desítky kamenných píšťal připravené zahrát dux i comes ve všech větách a kontrapunktech, které jim skladatel předepíše. Zatím ale varhany mlčí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.