Nový hudební cyklus s názvem Hvězdy barokní opery přichystal pro Prahu dirigent Václav Luks se svým orchestrem Collegium 1704. První koncert odehrají už zítra ve Smetanově síni pražského Rudolfina.

HN: Jaký byl impulz k novému cyklu a proč jste si vybrali právě Rudolfinum?

Cítil jsem deficit v tom, že v nejlepším pražském sále je stará hudba vzácným hostem. S nápadem uspořádat tam řadu koncertů jsem přišel v době, kdy do čela České filharmonie nastoupil David Mareček. Shodli jsme se ve vizi Rudolfina jako prostoru, který není jen baštou symfonických programů, ale funguje jako obdobné koncertní sály v Evropě. Ty nabízejí celé spektrum repertoáru od staré hudby po soudobou.

HN: Collegium 1704 své programy pečlivě dramaturgicky promýšlí. Jak jsou koncipované "Hvězdy"?

Chtěli jsme se vyvarovat typu večerů, jakými jsou galakoncerty hvězd. To jsou určitě kvalitní produkty svého druhu, ovšem je jich v Praze hodně a jsou zaměřené na průřez sólistovým repertoárem. Já jsem se snažil, aby každý večer měl svou charakteristickou tvář. V prvním ročníku chci vystihnout různé aspekty barokní opery a představit nejlákavější polohu každého sólisty - každý z nich má svou nezaměnitelnou přednost, polohu, v níž působí nejsilněji.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.