Třicetiletá Pavlína pracovala jako specialistka ve velké české firmě. Jedna z kolegyň jí dokázala práci znepříjemnit tak, až Pavlína skončila v péči lékařů. "Roznášela o mně pomluvy, shazovala mě na poradách, znevažovala moji práci. Nikdy mi nevyšla vstříc, když jsem potřebovala třeba jít k lékaři, naopak mi spíš dělala naschvály. Nedokázala jsem přijít na důvod, proč to dělá. Když jsem se jí ptala a snažila se napětí vyřešit, řekla mi, že jsem paranoidní," popisuje Pavlína, která chce vzhledem k citlivosti tématu zůstat v anonymitě, ale redakce HN její totožnost zná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • PRÁVO SILNĚJŠÍHO? Šestnáct procent českých zaměstnanců zažilo podle průzkumů psychické týrání na pracovišti. Nejvíce ohroženi jsou nováčci a lidé, kteří se nepotřebují tolik družit. Pokud oběti nemají v ruce důkazy, v koncích jsou i právníci - tuzemské zákony pracovní šikanu neznají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.