Jak se těšíte na novou roli?

To je dneska poměrně provokativní otázka, když jsou problémy nejen na ministerstvu práce a sociálních věcí, ale na celé politické scéně. Pozice ministra v jakémkoliv resortu je nyní hodně složitá. A u nás kvůli vynucenému odchodu ministra Drábka o to více. Nebude to jednoduché období.

A jak dlouhé to období bude? Neobáváte se, že úřad povedete jen krátce?

Ano, musím počítat například i s předčasnými volbami, které by mohly být klidně už na jaře.

To zní trochu rezignovaně. Jak dlouho tedy odhadujete, že resort povedete?

Uvidíme, jak všechno dopadne. Ale pozor, ráda bych ještě podotkla, že máme před sebou jednání výkonného výboru TOP 09, který se bude zabývat mou nominací a musí ji napřed potvrdit. Konečné slovo navíc bude mít předseda Schwarzenberg.

Ale už máme hlasy, že vaše jméno je tutovka.

Pravdou je, že jsem byla oslovena a nabídku jsem přijala. Nejdříve ale vše musí posvětit výkonný výbor. Ráda si tedy ještě počkám na vyjádření tohoto politického orgánu, který zasedá dnes (ve čtvrtek - pozn. red.) odpoledne.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.