Oblíbenou figurou některých publicistů bývá to, že si autor článku vymyslí názor "protivníka" a s ním pak svede souboj. V diskusi o KSČM a jejím eventuálním budoucím vstupu do vlády se například zdůrazní: strašit únorem 1948 je hloupost! Znárodňování je nemožné! Nová totalita nehrozí! Pro ty, jimž se nezamlouvá komunistický vzestup, je pak vyhrazen obraz fanatických umanutců, kteří vedou válku "s minulým nebezpečím". Docela pěkně to v pátek shrnul politolog Ondřej Slačálek v Lidových novinách: "Dnešní vymítači komunistů (...) převlékají ve své fantazii Filipa s Dolejšem do šatů Gottwalda a Clementise. Bojí se, protože se chtějí bát a přehrávat si dokola minulý příběh namísto mluvení o přítomnosti."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.