Výrobek s názvem pomazánkové máslo musí zmizet z českých obchodů. Česká republika včera prohrála spor s Evropskou komisí. Podle evropského práva se máslem smí označovat pouze produkt, který obsahuje více než 80 procent tuku. České pomazánkové máslo ho má jen zhruba 33 procent a podle unie tak jde o roztíratelný tuk. Rozhodnutí Soudního dvora EU vyvolalo rozhořčení mezi výrobci. "Verdikt nakonec zřejmě budu muset respektovat, ale považuji ho za takovou krávovinu, že na to nemohu slušně reagovat," vyjádřil se majitel a šéf mlékárny Madeta Milan Teplý.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.