Ubytovatelé na Novoměstsku už mají v termínu únorového mistrovství světa v biatlonu z větší části obsazená lůžka. Návštěvníci budou bydlet v hotelech a penzionech, ale i v chalupách a v soukromí. V Maršovicích se plánuje zimní kemp pro 60 až 80 karavanů. Hosté budou ubytováni také v širokém okolí, dojíždět budou i ze sousedních krajů, informovali pořadatelé a Jaroslava Šmídková z novoměstského informačního centra.

Mistrovství světa bude v Novém Městě na Moravě od 7. do 17. února. Organizátoři šampionátu očekávají denně až 20 000 diváků.

Zamluveny jsou už všechny pokoje ve více než pěti desítkách hotelů a penzionů na Novoměstsku. Rezervována je i větší část chat a lůžek pronajímaných v soukromí. "Nějaká volná místa máme ještě hlášena asi z 15 menších zařízení," uvedla Šmídková. Zájemci mají šanci třeba v hotelu Podlesí, v jimramovském penzionu Na Radnici a v rekreačním středisku Klub Yukon ve Třech Studních. Ubytování se dá ještě zamluvit na některých farmách, chatách a v soukromí; možnost pronájmu zvažují i lidé, kteří své rekreační domy běžně nepronajímají. Aktuální informace o volných lůžcích má novoměstské informační centrum.

Velké hotely na Novoměstsku zabrali pořadatelé a závodníci. Podle ředitele soutěží Vlastimila Jakeše je pro organizátory mistrovství, sportovce a jejich týmy potřeba kolem 3000 až 4000 lůžek. Podle zjištění ČTK někteří ubytovatelé v regionu kvůli mistrovství neúměrně zvedli své ceny. "Zaplať pánbůh musím říci, že zatím jsou to výjimečné případy a doufám, že to tak zůstane," řekl k tomu Jakeš.

Sportovní týmy si ubytování objednávaly i rok dopředu. "Když tady byl světový pohár, tak už si objížděly penziony a dívaly se, jestli by jim to vyhovovalo," doplnil Michal Zicháček z organizačního výboru mistrovství.

Do konce září bylo na mistrovství prodáno skoro 20 000 vstupenek a 48 000 bylo rezervováno. V té době se prodávaly jen balíčky na celý program. Od tohoto měsíce je už možné koupit jednotlivé vstupenky na vybrané dny. Informace k šampionátu a k prodeji vstupenek jsou na http://www.biathlonnmnm.cz.

Související