Historický rozhovor prezidenta republiky na téma "Kdo vedl ruku atentátníka z Chrastavy" pro sobotní Lidové noviny byl již rozebrán ze všech stran, ovšem protože povinnost je povinnost a masa naštěstí zbylo ještě dost, je třeba také ztratit slovo, neboť místo na seznamu není jen tak zadarmo.

Nabízí se třeba zajímavá historická pasáž, v níž se Václav Klaus v rámci všech příkoří, kterých se mu za posledních třiadvacet let dostalo, vrací na samý počátek a vzpomíná, kterak mu už tehdy se formující šik nepřátel "ukradl" jméno pro tehdy novou Občanskou demokratickou stranu. Přece jen bych si nerad vzal na triko, že po přečtení HN někdo popadne pistoli a půjde si to v té strašlivé atmosféře s prezidentem zase vyřídit, tak se vynasnažím být co nejkorektnější. Pojďme se třeba na začátek dohodnout, že slovo "ukradli" není asi úplně nejpřesnější, co kdybychom je nahradili spojením "vzít si, co před vámi leží v krabičce na stole"?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru