Je to příznačné. Kdyby včera čínský spisovatel Mo Jen (Mo Yan) nezískal Nobelovu cenu za literaturu, neštěkl by po něm v malé české literární vsi ani pes. Mo Jen zůstane autorem vzácným a cenným. Navzdory všem vlnám mediálního zájmu. Ty za chvíli ustanou a zbude jen chuť čtenářů objevovat šťavnatě syrového vypravěče, který mapuje ve svých povídkách a románech čínský venkov.

Vesničan z východočínského Shandongu je v zahraničí nejvydávanějším čínským spisovatelem současnosti. Příznačně tragikomické ovšem je, že mu školní docházka byla ukončena v deseti letech, a Mo Jen přesto, nebo právě proto, již třicet let chrlí jeden dobrý román za druhým - a každý z nich čtenáře zásadně překvapí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.