Lesnicko-dřevařské impérium Less Jana Mičánka se dál hroutí. Včera přišel na Krajský soud v Praze další insolvenční návrh, tentokrát na firmu Less & Timber. Už od minulého týdne je v úpadku mateřský holding Less a lesnická dceřiná firma Less & Forest.

Less & Timber patří ke klíčovým společnostem holdingu. Provozuje v Čáslavi, Bohdanči a Dlouhé Vsi tři velké pily s celkovou roční kapacitou 420 tisíc kubíků pořezaného dřeva. Kromě toho spolu s holdingem Less vlastní dva závody na výrobu lepených hranolů a nábytkářských polotovarů: německý Holzwerk Hemau, největšího evropského výrobce lepených polotovarů pro výrobu oken, a ZZD z Klášterce nad Orlicí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.