Důlní firma OKD, nejdůležitější součást na burzách obchodované skupiny NWR, neprožívá dobré období. Poptávka po koksovatelném uhlí, hlavním produktu OKD, skomírá. Trh stojí a padá s ocelářským průmyslem - a ten není právě v nejlepší kondici.

NWR patří do uskupení BXR finančníka Zdeňka Bakaly, který zároveň kontroluje společnost Economia, vydavatele HN.

Šéfové firmy OKD ale neztrácejí optimismus. Generální ředitel a předseda představenstva OKD Klaus-Dieter Beck (na přelomu roku ve funkci končí) včera na tiskové konferenci v Praze prohlásil, že černouhelný trh oživuje. "Poptávka roste díky zemím, jako je Čína. A poroste i v Evropě - kvůli rozhodnutí Německa ustoupit od elektřiny z jaderných zdrojů," uvedl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.