Na náměstí Sítná začal po více než dvouleté přestávce opět fungovat největší hotel v Kladně. Uzavřen byl kvůli tomu, že sloužil jako tranzitní ubytovací místo pro nedaleké letiště v Praze Ruzyni. Původnímu nájemci ale začali ubývat klienti, a tak přestal hotel provozovat. Znovuotevření hotelu předcházely obavy obyvatel i politiků z toho, že tam vznikne ubytovna. Vlastníci hotelu to ale vyvracejí. V hotelu je 108 pokojů, z toho je 77 dvoulůžkových a 29 jednolůžkových.

Vlastníkem devítipatrového hotelu, který byl postaven v 70. letech, je jedna z největších tuzemských stavebních společností Energie-stavební a báňská. Podle ředitelky pro strategii a personalistiku firmy Michaely Osnerové je hotel zaměřený především na ubytování lidí, kteří do regionu míří za turistickým ruchem, sportem nebo obchodním jednáním. Výhodnější ubytování v něm najdou studenti nedalekého ČVUT. "Zvýhodněné podmínky nabízíme jenom studentům, z hotelu nechceme udělat ani kolej, ani ubytovnu," řekla dnes ČTK Osnerová.

Budoucností hotelu se na zářijovém jednání zabývala městská rada a v minulosti o něm několikrát diskutovali i zastupitelé. Existuje třeba usnesení zastupitelstva, které pověřilo radu města, aby podnikla veškeré právní kroky k tomu, aby se z hotelu ubytovna nestala.

Pokračování působnosti hotelu však město podle nedávného vyjádření primátora Dana Jiránka (ODS) vítá. Podle něj v největším středočeském městě chybějí ubytovací kapacity třeba při pořádání sportovních akcí. "Byli jsme ujištěni, že tam kromě studentů bude normální hotelový provoz a normální hotelové ceny," uvedl na tiskové konferenci Jiránek.

Hotel je nyní otevřen čtvrtým týdnem. Podle Osnerové se rozbíhá poměrně dobře, aktuálně jsou zaplněná dvě patra. "Do budoucna plánujeme některé pokoje zrekonstruovat na vyšší standard a také zlepšit vizuální stránku hotelu," dodala Osnerová. Další plány rozvoje hotelu záleží na poptávce.

Související