Další z českých strojírenských projektů v Rusku má problémy. Firma Omskgidroprivod, pro kterou prováděla modernizaci brněnská Alta, totiž zbankrotovala. A České exportní bance, která projekt financovala, v něm tak uvízlo 94 milionů korun. Podle ruské protikorupční policie firmu vytunelovali její ruští majitelé.

Případ detailně popisuje ruský tisk, banka ho ale odmítá jakkoliv komentovat "Jsme bohužel vázáni bankovním tajemstvím, bez svolení klienta se k celé kauze vyjadřovat nemůžeme," říká stručně končící šéf ČEB Tomáš Uvíra.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.