"Antibes je snad jediné z měst na Azurovém pobřeží, které si zachovalo svou duši,“ prohlásil anglický spisovatel Graham Green, který tu pobýval od 60. let na 26 Avenue Pasteur. Z terasy pozoroval nekonečné řady plachetnic a měňavého azuru přístavu Port-Vauban.

Už od 30. let minulého století, kdy se tu usadili F. S. Fitzgerald a později celá plejáda umělecké elity od Nikose Kazantzakise a Pabla Picassa až třeba po Serge Gainsbourga a Jane Birkinovou, si Antibes pěstovalo svou intelektuální odlišnost od luxusních sousedů Cannes a Nice, pověstných spíše kasiny a pomíjivou glamour zábavou.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.