Policie tvrdila, že si potřebovali jen něco zajistit, řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v první reakci na informaci o zatčení dvou jeho úředníků.

Detektivové si na Drábkovo ministerstvo přišli v pondělí dopoledne pro náměstka Vladimíra Šišku a ředitele odboru informatiky Milana Hojera. Oběma hrozí až šestileté vězení za údajné podplácení při IT zakázce z loňského roku. Premiér Petr Nečas si Drábka pozval večer na schůzku a chce od něj vysvětlení.

Co říkáte na to, že policie zatkla vašeho náměstka Vladimíra Šišku?

Nemám žádné informace. Bohužel nám je nesdělili ani pracovníci policie. Na přímé vyžádání nám odmítli poskytnout informace.

Byl jste u toho, když pro náměstka Šišku policie přišla?

Jsem na výjezdu v regionu, to je před volbami běžné. Čili na úřadu jsem v tu chvíli nebyl. Vím jen od šéfa kabinetu, že si policie pro pana náměstka přišla přímo na ministerstvo a spolu s ním a policií odcházel ještě ředitel odboru informatiky pan Milan Hojer.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.