Bývalý bankéř a exmanažer skupiny PPF Jan Chalupa dělá neobvyklý byznys. S několika partnery založil firmu Medicem, jež hledá a nakupuje české objevy z oblasti biomedicíny, aby je uvedla na trh a přetavila v zisk.

Mezi první akvizice Medicemu patří práce týmu vědce Vladimíra Stoye (71), chemika, autora 125 vynálezů a několika set patentů. "Vladimír a jeho partneři vyvinuli několik velmi zajímavých zdravotnických prostředků. Čtyři už měli na trhu, čtyři další připravené pro prodej. V Kamenných Žehrovicích na ně vybudovali dokonce malou továrnu. Ale zastavil je nedostatek kapitálu. Proto se spojili s námi, s firmou, která umí pro jejich projekty najít investory," říká Chalupa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.