Připravovaná penzijní reforma nás nespasí. Zůstane malým krokem vpřed a i po jejím spuštění budou muset dnešní třicátníci spoléhat víc na sebe než na kombinovanou sílu dvou penzijních pilířů. Pravda také je, že vyhlídky na penzi se (i když nepatrně) zlepší především bohatším lidem. I tak mají ale smysl.

Současný penzijní systém je příliš rovnostářský a příliš přerozděluje na jedné straně od bohatých k chudým, na druhé straně od dnešních třicátníků k současným penzistům. Penzijní reforma je sice nedostatečná, ale tyto nerovnováhy alespoň částečně zmírňuje. Současně je pro všechny výhodná také možnost naspořené prostředky z druhého pilíře dědit. Když se penze nedožijete, což není vzhledem k stoupajícímu věku odchodu do důchodu tak nepravděpodobné, odvedené peníze nepropadnou peklu, ale stanou se součástí dědického řízení.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.