Opera Národního divadla v neděli ve své historické budově uvede první premiéru sezony: Pelléa a Melisandu od francouzského skladatele Clauda Debussyho. Jde především o projekt stávajícího uměleckého šéfa opery Rocca, který se ujal režie, scénického řešení a z velké části i kostýmů.

Rocc chce inscenací navázat na vůbec první uvedení hry roku 1902 v pařížské Opéra-Comique.

"První uvedení této Maeterlinckovy pohádkové symbolistické hry bylo po inscenační stránce jakýmsi objevem. Celá hra se odehrávala za tylovou oponou téměř na prázdném jevišti, a bylo to pouze hra světel a herců," připomněl Rocc v České televizi.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.