V čínském Pekingu má sídlo cestovka Koryo Tours, která nabízí klientům adrenalinové zájezdy do Severní Koreje. Jedním z lákadel je i nedostavěný hotelový moloch Rjungjong, který se staví už od roku 1987.

Plánovaná pýcha komunistického režimu vzniká velmi lopotně, v 90. letech na ni režim tehdejšího vůdce Kim Čong-ila neměl peníze. "Hotel otevřeme do tří let," přesvědčují svět severokorejští mocipáni.

Monstrózní stavba už si vysloužila některé nelichotivé přezdívky. Časopis Esquire vyhodnotil podle Daily Telegraphu "hotel zkázy" jako "nejhorší budovu v dějinách lidstva".

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.