Ani hvězdy jako Carlos Tévez či Mario Balotelli ani domácí prostředí s osmadvaceti tisíci fanoušků v ochozech, které nedoradil ani vytrvalý déšť, nepomohly fotbalistům Manchesteru City do čtvrtfinále anglického Ligového poháru. K překvapením třetího kola patří i vyřazení třetího celku Premier League Evertonu.

Manchester City se loučil po prohře 2:4 v prodloužení s Aston Villou, a Evertonu vyřadil druholigový Leeds na svém stadionu 2:1.

Podle BBC nemusí být Ligový pohár příliš vysoko na seznamu priorit trenéra City Roberta Manciniho, nicméně porážka a hlavně způsob, jakým favorit prohrál, to problém je.

Zato Chelsea, vítěz Ligový pohár z let 1965, 1998, 2005 a 2007, i bez odpočívajícího brankáře Petra Čecha měly brzy jasno. Už po 17 minutách vedla nad Wolverhamptonem 3:0 a do konce utkání přidala ještě další tři branky.

Manchester City vs Aston Villa 2-4 Highlights & All Goals Goal 25-09-2012 HD

Výsledky zápasů 3. kola: Chelsea - Wolverhampton W. 6:0, Leeds U. - Everton 2:1, Manchester C. - Aston Villa 2:4 (27. Balotelli, 64. Kolarov - 59. Barry vlastní, 70. Agbonlahor, 96. a 113. N'Zogbia), Milton Keynes Dons - Sunderland 0:2, Preston North End - Middlesbrough 1:3, Southampton - Sheffield W. 2:0, Swindon T. - Burnley 3:1, West Ham U. - Wigan Athletic 1:4, Crawley - Swansea C. 2:3.