Tolik potřebné miliardy pro státní rozpočet leží na čerpacích stanicích. Daňové podvody s benzinem a naftou totiž představují největší část z celého černého trhu v tuzemsku. Stát teď proto musí akutně řešit kromě nebezpečného metanolu a černých mícháren lihu i početné sítě českých, ukrajinských a v poslední době i vietnamských skupin překupníků pohonných hmot.

Benzinkami v Česku protečou ročně stovky milionů litrů paliv, u kterých vinou nezaplacené daně přichází stát ročně o pět až sedm miliard korun. Některé odhady petrolejářů uvádějí dokonce až desetimiliardovou ztrátu. "Situace je už hrozivá. Daňové úniky devastují celý trh a státní správa dosud nepřijala natolik účinná opatření, která by úniky zastavila nebo alespoň výrazně omezila," říká šéf Společenství čerpacích stanic v ČR Ivan Indráček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.