Pro příznivce kvízů první kontrolní otázka na úvod: Který trojlístek zemí původní EU 15 zaznamenal v letech 2001-2007, tedy ve šťastné sedmiletce před nástupem finanční krize, nejvyšší průměrný růst HDP? Otázka č. 2: A které trio ze stejné skupiny zemí v totožné době vykázalo nejvyšší dynamiku spotřeby domácností? Nápověda: Jsou to všechno stejné země včetně jejich pořadí (s výjimkou specifického Lucemburska, které se vklínilo na 3. příčku v disciplíně růstu HDP). Odpověď: Zlatá placka pro Irsko, stříbrná pro Řecko a bronzová pro Španělsko.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.